Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Vatandaş yine ağlayacak: Doğalgaza büyük zam yolda…

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Vatandaş yine ağlayacak: Doğalgaza büyük zam yolda…
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Rusya, Türkiye‘ye doğalgaz ihracatında bin metreküp için ortalama fiyatının geçen yıla kıyasla yüzde 24,2’lik artış öngörüyor.

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, doğalgaz ihracatında bin metreküp için ortalama ihracat fiyatının geçen yıla kıyasla yüzde 24,2’lik artışla 242,6 dolar seviyesine yükseleceğini öngörüyor. Bakanlık tarafından yayımlanan verilere göre, Rusya’nın bu yıl toplam 216,2 milyar metreküp doğalgaz ihraç etmesi bekleniyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

YÜZDE 24.2 ZAM…

Doğalgaz ihracatında bin metreküp için ortalama fiyatın, 2018’de geçen yıla göre yüzde 24,2’lik artışla 242,6 dolar seviyesine, gelecek yıl ise 268,7 dolara yükselmesi öngörülüyor. Rusya’nın doğalgaz üretimini 2020’ye kadar yüzde 3 ile 17 seviyesinde arttıracağı tahmin ediliyor. Rusya geçen yıl 210,2 milyar metreküp doğalgaz ihraç ederken, doğalgaz ihracatı gelirleri bu dönemde 2016’ya göre yüzde 22,1’lik artışla 38,1 milyar dolara çıkmıştı.

Türkiye geçen yıl Rusya’dan ithal ettiği 29 milyar metreküplük doğalgazla Almanya’nın ardından Rusya’dan en çok gaz ithal eden ikinci ülke oldu.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap