Vatandaşın Sabrı Taştı: Suriyelilere Linç Girişimi!

Bir grup Suriyeli genç, ‘Türk Kız Tavlama’ adıyla bir video çekti ve parkta oturan Türk kızlarının numarasını istedi. Bu videoyu Youtube koyan Suriyeli gençleri, Adanalı bir grup genç yakalayarak linç etti.

Geçtiğimiz hafta benzer bir olay daha yaşanınca yer yerinden oynadı. Denize giren bir kıza kalabalık bir Suriyeli genç grubu etrafını sararak taciz etmeye başladı. İki Suriyeli gençte bunu video kaydına alarak alay etti.

 

Sosyal medyada bu videonun paylaşılmasının ardından yeni bir olayın daha fitili ateşlenmiş oldu. Bunların dışında bir çok taciz haberi sosyal medyada yer edinmeye başlayınca vatandaşın sabrı taştı ve ilk tepki Ankara’da patlak verdi.

Dün gece saatlerinde Ankara Yenimahalle’de yaşanan olay yine Türkiye’nin gündemine oturdu. Gece saatlerinde Türk gençleri Suriyelileri linç etmek isteyince olaylar büyüdü. Polis vatandaşlara evden çıkma talimatı vermek zorunda kaldı.

VALİ OLAYI GİZLEMEYE ÇALIŞTI

Konuyla ilgili sosyal medyada bir çok linç görüntüleri yayınlanmasına karşın, Ankara Valisi Ercan Topaca, yaptığı açıklamada, olayın büyük bir şey olmadığı ve gençler arasında yaşanan küçük bir kavga olduğu belirtildi.

Ankara Yenimhalle’ye bağlı Demetevler’de yaşanan kavganın görüntüleri:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası