Veba Gibi Kaçınılması Gereken 3 Ultra Popüler Kripto Para Birimi

Piyasa değerine göre ilk 20 dijital para biriminde olmasına rağmen, bu üçlü sorundan başka bir şey değil.

0

Son birkaç yılda, bir dizi marka kripto para birimi borsadan çok daha iyi performans gösterdi.

Bununla birlikte, dijital para birimlerinin çoğu, rekabet avantajlarından ve gerçek dünyadaki faydadan yoksundur.
100 yılı aşkın bir süredir borsa, diğer tüm yatırım araçlarının üzerinde bir kaide üzerinde durdu.

Her yıl tahvil, konut veya diğer emtialardan daha iyi performans göstermese de, bu diğer yatırım kanallarının hiçbiri, borsanın ultra uzun vadeli yıllık performansıyla eşleşmeye yaklaşamaz.

Ancak bu, kripto para birimlerinin piyasaya parası için bir şans vermesini engellemiyor . Örneğin, piyasa değerine göre en büyük iki dijital para birimi olan Bitcoin ve Ethereum ( CRYPTO :ETH ) , takip eden beş yıllık dönemde sırasıyla %8,640 ve %28,970 oranında dörtnala yükseldi. Bu arada, kıyaslama S&P 500 , aynı zaman diliminde daha mütevazı bir %104 daha yükseldi.

 

 

Kripto para yatırımcıları, blockchain teknolojisinin ödemelerde devrim yaratma ve hatta tedarik zincirleri gibi hayatın diğer yönlerini iyileştirme potansiyeli konusunda heyecanlılar . Örneğin, Ethereum’un blok zinciri, işlemleri yavaşlatabilen veya reddedebilen geleneksel finansal aracıları atlayacak akıllı sözleşmeler kullanan finansal odaklı bir blok zinciri olan merkezi olmayan finansın (DeFi) başarısının özüdür. Ethereum’un blok zinciri, aynı zamanda, dünya çapında mal sevkiyatı ile ilgili görünüşte mil uzunluğundaki kağıt izlerinin yerini almak için de kullanılabilir.

Başka bir örnek olarak, beraber gelişmeleri izledim Stellar ‘ın ( : XLM KRİPTO ) Ödeme alanında blockchain. Stellar’ın blok zinciri, fiat para birimlerini Lümen’e (Stellar’ın blok zincirinde kullanılan madeni para) ve Lümenleri fiat para birimine geri döndürme yeteneğine sahiptir. Bazı uluslararası ödemelerin alabileceği bir haftalık bekleme süresinin aksine, sınır ötesi ödemeleri birkaç saniye içinde etkili bir şekilde aktarabilir, doğrulayabilir ve kapatabilir.

 

Ancak kripto para birimine şüpheyle bakan biri olarak, çoğu blok zinciri projesinin ve kripto para biriminin aşırı değerli ve tamamen değersiz arasında bir yerde olduğunun da farkındayım. Aşağıdaki üç kripto para birimi yatırımcılar arasında son derece popüler olsa da, onlardan veba gibi kaçınmanızı öneriliyor.

 

Dogecoin

Kaçınılması gereken ilk ultra-popüler kripto para birimi, tartışmasız perakende topluluğunun en büyük desteğine sahip olanıdır: Dogecoin ( CRYPTO:DOGE ) .

Dogecoin’in “Hodlers”ı, geniş tabanlı evlat edinmenin zemin katına yaklaştıklarına kesinlikle inanıyor. Ayrıca milyarderler Elon Musk ve Mark Cuban’ın Dogecoin’e destek vermeleri fikrine hayranlar. Ancak bu insanların göremediği şey, Dogecoin’in masaya hiçbir rekabet avantajı getirmediğidir . Başka bir deyişle, daha pek çok daha iyi seçenek mevcutken ödeme alanına değer katmıyor.

Örnek olarak, Dogecoin’in blok zincirinin performansına ve temel ölçütlerine işaret edeceğim. Ortalama Dogecoin işlem ücreti, en az bir düzine diğer popüler dijital para biriminden belirgin şekilde daha yüksek olan 0,55 dolar civarındadır . Dogecoin’in blok zinciri, daha pahalı olmasının yanı sıra, işlemleri doğrulama ve sonuçlandırma konusunda özellikle hızlı değildir.

Yukarıdakilere ek olarak, Dogecoin’in ağı o kadar popüler değil ve gerçekten büyük bir işlem akışını yönetebilecek kapasitede değil. Son üç ayda, blok zinciri günde yalnızca yaklaşık 20.000 işlem gerçekleştiriyor ve bu üç yılın en düşük seviyesi. Karşılaştırmalı olarak, Visa ve Mastercard , 2018’de birleşik olarak günlük 700 milyon işlem gerçekleştirdi.

Dogecoin’den kaçınmak için başka bir neden mi istiyorsunuz? Sınırlı gerçek dünya faydasına ne dersiniz ? “Halkın para birimi” olarak tanımlanmasına rağmen, çevrimiçi ticaret rehberi Cryptwerk’e göre Dogecoin dünya çapında yalnızca 1.714 işletme tarafından kabul ediliyor ve bu rakama ulaşması sekiz yıl aldı.

Yatırımcılar Elon Musk’ın tweet’lerini denklemden çıkarırsa, Dogecoin’in yelkenlerinde hiçbir şey kalmaz.

 

 

Binance Coin

Veba gibi kaçınılması gereken bir diğer dijital para birimi, piyasa değerine göre dördüncü en büyük para birimidir : Binance Coin ( CRYPTO :BNB ) .

Yıllar önce bir noktada Binance Coin ilgimi çekti . Binance kripto borsası dışında bir faydası olmamasına rağmen, aslında bir amaç sağlayan çok az sayıda dijital tokenden biriydi. Binance platformundaki yatırımcılar/tüccarlar ücretlerini Bitcoin yerine Binance Coin ile ödeyebilir ve işlem ücretlerinde %50’ye varan tasarruf sağlayabilir. Bu maliyet tasarrufları birkaç yıl sonra azalacaktır.

Binance ekibi ayrıca, madeni para yakma olarak bilinen değişim karlarıyla BNB’yi yeniden satın alıyor. Beklenti, zaman içinde 100 milyon Binance Coin’in yakılabileceği yönünde. Hisse geri alımları, mevcut her bir hisseyi hissedarlar için daha değerli hale getirebileceği gibi, Binance ekibi de mevcut toplam BNB madeni para arzını azaltmanın paydaşları için aynı şeyi yapabileceğine inanıyor gibi görünüyor.

Binance Coin’in sorunu, dağ gibi bir davayla karşı karşıya olması. Mayıs 2021’de Binance’in Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından Amerikalıların platformunda işlem yapmasına izin verdiğine dair endişeler nedeniyle araştırıldığı açıklandı. Kısa bir süre sonra Binance, kara para aklama ve vergi kaçakçılığı iddialarının yanı sıra içeriden öğrenenlerin ticareti olasılığı nedeniyle ABD’de soruşturma altına alındı. Başlamak için Binance, yüksek oynaklık dönemlerinde kripto ticaret platformundaki kesintiler nedeniyle ABD ve Avustralya’da toplu davalarla karşı karşıya.

Ayrıca temaya uygun olarak Binance Coin’in değişim platformunun ötesinde çok sınırlı bir faydası var. Cryptwerk, Ekim 2021 itibariyle dünya çapında yalnızca 623 işletmenin bunu bir form ödemesi olarak kabul ettiğini belirtiyor. DeFi projelerinden yararlanma potansiyeline rağmen, bu tokenin yaklaşık 70 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olması için hiçbir neden yok.

 

 

Shiba Inu

Veba gibi kaçınılması gereken üçüncü ve son kripto para birimi Shiba Inu ( CRYPTO:SHIB ) bu listedeki en tehlikeli olabilir ve bunu olumlu anlamda söylemiyorum.

Shiba Inu, ilhamını Japon Shiba Inu köpek ırkından alan bir meme jetonu olarak geçen yaz piyasaya sürüldü. Bu konuda hata yapmayın, bu madeni para, Dogecoin’i bu yılın başlarında yükselen aynı topluluk etkisinden yararlanmayı hedefliyor ve bu arayışa yardımcı olmak için Shiba Inu temasına sırtını dönüyor.

Ek olarak, Shiba Inu madeni para arzı lansman sırasında 1 katrilyon token olduğundan, madeni para başına fiyatı, yazının yazıldığı sırada mikroskobik 0.00002614 ABD dolarıdır. Tıpkı bazı yatırımcıların bir kuruşluk hisse senedinin daha fazla hissesine sahip olmanın kendilerine daha fazla zengin olma şansı vereceğine inandıkları gibi, Shiba Inu, nominal olarak ucuz bir kripto para biriminin daha fazla jetonuna sahip olmanın yatırımcılara para kazanma şansı vereceği şeklindeki yanlış fikirden faydalanıyor gibi görünüyor. hızlı zengin.

Shiba Inu için gerçek şu ki, muhtemelen bir pompala ve boşalt parası. Kripto para ticaret platformu ve ekosistemi Coinbase’den alınan verilere göre , ortalama yatırımcı tutma süresi sadece altı gündür . Kısa vadeli sermaye kazançlarıyla bağlantılı daha yüksek vergi oranlarının yanı sıra, yıkama satış kurallarının yürürlüğe girme potansiyeli göz önüne alındığında, Shiba Inu’nun Elon Musk’ın köpeğinin bir resmini tweet’lemesi umuduyla takas edilmesi riske değmez gibi görünüyor.

Başlamak için, Shiba Inu’nun gerçek dünyadaki kullanım durumu, Dogecoin ve Binance Coin’den bile daha gülünç. Sadece bir yıldan biraz fazla bir süre olduğu göz önüne alındığında, dünya çapında sadece 43 işletme, Cryptwerk’e göre Shiba Inu’yu bir ödeme şekli olarak kabul ediyor. Bir kripto borsası dışında, Shiba Inu etkin bir şekilde değersizdir.

Yeni yayımlanmış! Biz şu anda satın gerektiğini düşünüyorum 10 stokları
Ödüllü analisti ekibi ne inandıkları ortaya iyi on hisse senetleri yatırımcılar hemen satın almaya yönelik …

Ve bir hisse senedi ipucu olduğunda, dinlemek için ödeyebilir. Ne de olsa, on yılı aşkın süredir yayınladıkları haber bülteni Motley Stock Advisor , pazarı üç katına çıkardı.*

 

Not: Yatırım Tavsiyesi Değildir

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku