Vestel Toshiba Televizyon Bölümünü Satın Almayı Değerlendiriyor

0

Vestel Toshiba Televizyon Bölümünü Satın Almayı Değerlendiriyor

Geçtiğimiz günlerde yapılan haberlerde ünlü şirket Toshiba Tv birimini devir etmeyi değerlendirdiğini görmüştük. Bu haberler Japon ekonomi gazetesi olan Nikkei adlı gazetede gündeme gelmişti. Yapılan bu haberlerde ise Vestel firmasının adı alıcılar listesinde geçmişti. Bu iddialar üzerine Vestel hemen bir açıklama yaptı.

Vestel’in yapmış olduğu bu açıklama, “Toshibanın Tv birimini almak için değerlendirme yaptıklarını ve büyüme yolunda görüşmelerin devam ettiğini” ifade etti.

Vestel TV Üretimi Gerçekleştiriyor

Vestel İcra Kurulu Başkanı olan Turan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Japon firması olan Toshiba ile birlikte lisans anlaşması yaptıklarını söyledi. Erdoğan, Manisa şehrinde bulunan Vestek City’de üretilmekte olan Toshiba firmasının televizyonları Avrupa’daki satış, tedarik ve pazarlama zincirinden mesul olduklarını belirtti. Vestel firmasının büyümesi için yeni fırsatları değerlendireceklerini planladıklarını dile getirdi.

Vestel firmasının Toshiba Tv birimini satın alması durumunda, çok büyük bir işin altına imza atmış olacaktır. Daha önceden bunun gibi bir satın alma daha olmuştu. Koç şirketinin sahibi Beko, Almanya’nın köklü televizyon üreticilerinden olan Grundig firmasını bünyesine katmıştı. Bugün eğer Vestel firması Toshiba TV birimini bünyesine katar ve satın alırsa, televizyon üretimi yapan yabancı sembol markalardan bir tanesi daha bir Türk şirketi olan Vestel markasının şemsiyesi altında olacak.

Vestel neredeyse her alanda gelişmesini sürekli olarak sürdürmekte. Gerek televizyon olsun, gerek telefon olsun ve gerek bilgisayar açısından sürekli büyümekte. Bunların yanına birde Japonya’nın ünlü markalarından olan Toshibanın TV biriminin geldiğini düşünürsek ülkemiz ve Vestel açısından çok güzel bir haber olacaktır. Vestel ise attığı bu adımla büyümesinde çok uzun bir yol kat ederek daha da ileriye gidecektir. Önümüzdeki günlerde bu olayın açıklığa kavuşacağını umuyoruz.

 

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku