Vizyondaki Filmler: Vizyona Girecek Filmler Ekim 2021

Vizyonda hangi filmler var? Bu hafta sinemalarda hangi filmler vizyona girecek?

0

Vizyondaki Filmler: Vizyona Girecek Filmler Ekim 2021: Vizyonda hangi filmler var? Bu hafta sinemalarda hangi filmler vizyona girecek? İşte bu hafta vizyona girecek filmlerin listesi:

Vizyondaki Filmler

Sinemalarda vizyonda hangi filmler var diye merak edenler için kısaca halen vizyonda olan eski filmlerin isimlerini vereceğiz. Sonrasında ise 1 Ekim Cuma gününde vizyona giren yeni filmlerin listesini vereceğiz. Filmlerin konularından ve oyuncularından kısaca bahsedeceğiz.

Vizyonda geçen haftadan devam eden şu filmler mevcut:

Korku Kapanı: Başlangıç
İyi Olan Kazansın
Louvre Müzesi’nde Bir Gece: Leonardo da Vinci
Akif
Kolej Rüyası: Lise Günlükleri
Patron Bebek 2: Aile Şirketi
Baba
Ölümcül Labirent: Şampiyonlar Turnuvası
Sir-Ayet: Ölü Doğan
Shang-Chi ve On Halka Efsanesi
Luka
İki Gözüm Ahmet
Körkütük
Paw Patrol Filmi
Gerçek Kahraman

Vizyondaki Yeni Filmler

Vizyondaki Filmler listesinde Ekim ayının ilk günüyle birlikte tam 9 yeni film var. 5 tanesi yerli, 4 tanesi ise yabancı film.

Vizyondaki Yerli Filmler 2021

24 Eylül haftasında vizyona girmiş olan Akif, Sir-Ayet: Ölü Doğan, İki Gözüm Ahmet ve Kolej Rüyası: Lise Günlükleri halen vizyonda…

Bu hafta vizyona girecek yerli filmler ise tam beş adet… Vizyondaki Filmler listemizde yerli filmler şunlar: “Müfreze”, “Av”, “İntikam: Soğuk Duş”, “Avcı İlk Kehanet”, “Kitab-ı Cin”

Vizyondaki Animasyon Filmleri ve Çocuk Filmleri

Vizyondaki çocuk animasyon filmleri şunlar: Patron Bebek 2: Aile Şirketi,  Paw Patrol Filmi ve Luka…

Vizyona yeni giren animasyon filmi “Süper Köpek ve Turbo Kedi”, kedi Felix’in son hikayesini anlatıyor.

Vizyona Girecek Filmler Ekim 2021

Ekim ayında sinemaseverler ile buluşacak filmler arasında Daniel Craig’in son kez ‘James Bond’u canlandıracağı “Ölmek İçin Zaman Yok” filmi ön plana çıkıyor. James Bond hayranları bugünden itibaren sinemalarda son filmi izleyebilecekler. Gerilim filmi sevenler için bir devam filmi var: Nefesini Tut 2. Hırsızlık için girdikleri kör bir adamın evinde hayatlarını kaybeden hırsızların hikayesini izlediğimiz Nefesini Tut filminin ikincisi geldi. Kör adamın profesyonel bir katil olduğunu kim bilebilirdi ki…

Vizyondaki Filmler listesinde 9 yeni film görüyoruz. İşte bu hafta vizyona giren 9 film hakkında bilgiler:

Ölmek İçin Zaman Yok

Yönetmen: Cary Joji Fukunaga
Oyuncular: Rami Malek, Léa Seydoux, Daniel Craig

Yönetmenliğini Cary Joji Fukunaga’nın üstlendiği ‘Ölmek İçin Zaman Yok’ filminde, başroldeki ; Daniel Craig’e; Ana de Armas, Rami Malek, Ralph Fiennes ve Ben Whishaw gibi isimler eşlik ediyor. Bu 25. James Bond filmi olacak…

Bond 25, aktif hizmetten ayrılan Bond’un CIA’den olan eski bir dostunun yardım çağrısıyla kısa süre içerisinde görev başına dönmek zorunda kalışını ve yüksek teknolojiyle donanmış gizemli bir kötüyle karşı karşıya kalışını konu ediniyor. No Time To Die filminde Bond, aktif hizmetten ayrılmış ve Jamaika’da sakin bir hayatın keyfini sürmektedir. CIA’den eski dostu Felix Leiter yardım için kendisine başvurunca huzuru kısa sürer. Kaçırılan bir bilim insanını kurtarma görevi beklenilenden daha tehlikeli bir hal alır. Bond, tehlikeli yeni teknolojilerle silahlanmış, gizemli bir kötü adamın peşine düşer.

NEFESİNİ TUT 2

Yönetmen: Rodo Sayagues
Oyuncular: Stephen Lang, Bobby Schofield, Adam Young

Yönetmen koltuğunda Rodo Sayagues’in oturduğu filmde Stephen Lang, Madelyn Grace, Adam Young, Brendan Sexton ve Bobby Schofield başrollerde yer alıyor.

Filmin türü korku ve gerilim. Norman isimli karakter görme engelli ve evine gelenlere cehennem yaşatıyor. Kendisiyle birlikte evde 11 yaşındaki Phoenix’de olunca evine girenlere karşı amansız bir mücadeleye giriyor. Don’t Breathe/Nefesini Tut”ta, Norman Nordstrom (Stephen Lang) körlüğü nedeniyle herkes tarafından hafife alınmıştı, ama sonunda hayatta kalma ve istediğini elde etme konusundaki yılmaz iradesini ortaya koymuştu… ve de kişiliğinin korkunç, kötü tarafını. O hiçbir şeyin –hiç kimsenin ya da vicdanın– yoluna çıkmasına izin vermeyecek bir adam. Şimdi, “Don’t Breathe 2/Nefesini Tut 2”de, aradan sekiz yıl geçmişken, Nordstrom 11 yaşındaki Phoenix ile birlikte yaşamaktadır. Sarhoş bir sürücü tarafından kendisinden çalınan ailesini böylece yeniden yaratmış ve her zaman hakkı olduğunu düşündüğü çarpık adaleti bulmuştur. Davetsiz misafirler bir kez daha evine geldiğinde, bu sefer Phoenix’e odaklanan Norman, içinde saklı olanı yeni ve beklenmedik şekillerde bir kez daha ortaya çıkaracaktır.

SEVGİLİ YOLDAŞLAR

Yönetmen: Andrey Konchalovskiy
Oyuncular: Vladislav Komarov, Yuliya Vysotskaya, Andrey Gusev

Rus yönetmen Andrey Konchalovskiy’nin filmi ‘Sevgili Yoldaşlar’ Türkiye’de vizyona girecek.

Sovyetler Birliği tarihinin kanlı sayfalarından birinin konu edildiği filmde Yuliya Vysotskaya, Vladislav Komarov, Andrey Gusev, Yuliya Burova ve Sergei Erlish’in başrollerde yer alıyor.

2 Haziran 1962’de Kızıl Ordu askerleri hükümeti protesto eden göstericilerin üzerine ateş açmış, 30 işçi hayatını kaybetmişti. Bu katliam 30 yıl saklandıktan sonra ancak 1992’de SSCB dağıldıktan sonra ortaya çıkmış ve sorumlular hakkında bir soruşturma açılabilmişti. Sevgili Yoldaşlar katliamı ve sonrasını, kent konseyinden Lyudmila’nın gözünden aktarıyor. Konchalovskiy’in dönemin görüntü standardını yeniden yaratmak için kare formatta ve siyah-beyaz çektiği bu son filmi, Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyerini yaptı, Jüri Özel Ödülünü kazandı ve Uluslararası Film dalında Oscar adayı olarak kısa listeye kaldı.

MÜFREZE

‘Müfreze’ isimli filmde İsmail Hakkı, Sera Tokdemir, Emrah Girgin, Rabia Yalçın ve Serkan Kuru rol alıyor. Enes Bilal Taşçı filmin yönetmeni.

Bir askeri birliğin Hakkari’ye bağlı olan bir köyde yaşayan küçük bir çocuğu kurtarma çabasına filmde yer veriliyor.

AV

Yönetmen: Emre Akay
Oyuncular: Yağız Can Konyalı, Billur Melis Koç, Ahmet Rıfat Şungar

Emre Akay filmin yönetmenlik koltuğunda oturuyor. Oyuncu kadrosu Billur Melis Koç, Ahmet Rıfat Şungar, Yağız Can Konyalı, Adam Bay ve Emre Yetim isimlerinden oluşuyor.

Polis memuru Sedat, genç bir çiftin yaşadığı, terkedilmiş bir apartman dairesini basar. Çıkan arbedede Fırat ölür, Ayşe kaçar. Ailesinin çiftlik evinden para ve araba çalıp, bir daha dönmemek üzere yola düşer. Fakat peşinde Sedat ve yanına aldığı üç erkek vardır. Belirsiz bir Anadolu kentinin kenar mahallesinde başlayan AV, giderek ıssızlaşan vahşi doğaya uzanır. Sert tarzı, sade anlatımı ve hızlı temposuyla AV, genç bir kadının erkek-egemen bir toplumda hayatta kalma mücadelesi verirken, bir şiddet girdabının içine çekilmesini anlatan, gerçekçi bir gerilim filmidir.

İNTİKAM: SOĞUK DUŞ

Gümrah Tolu, Sezen Aşırt ve Alpay Atilla’nın rol aldığı; Engin Akyıldırım’ın yönettiği ‘İntikam: Soğuk Duş’ filminde öldürülen karısı ve kızının intikamını almak isteyen bir adam merkeze alınıyor.

AVCI İLK KEHANET

Yönetmen koltuğunda Onur Aldoğan’ın bulunduğu; Gürbey İleri, Bülent Çetinaslan, Turabi Çamkıran, Ferzan Hekimoğlu ve Levent Sülün’ün başrollerini üstlendiği ‘Avcı İlk Kehanet’ filminde bir arkeoloji öğrencisinin yaşadıkları seyirciye aktarılıyor.

KİTAB-I CİN

Rasul Kuliev, Derya Acar, Sarkhan Shkhiyevv, Elif Şahin ve Halil Kumova filmin kadrosunda yer alıyor. Yönetmen olarak Hakan Aydın bulunuyor. Kitab-ı Cin isimli korku filminde dört üniversiteli genç, bir cin ordusunu uyandırıyor ve ardından olaylar gelişiyor.

SÜPER KÖPEK VE TURBO KEDİ

Haftanın animasyon filmi Süper ‘Köpek ve Turbo Kedi’nin yönetmen koltuğunda Ben Smith oturuyor. Buddy 50 yıl boyunca uzayda yaşıyor ve geldiğinde dünyayı tanıyamıyor. Ona yardımcı olacak kişi ise Felix oluyor.

 

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku