VoLTE Teknolojisi iPhone’larda Geliyor

0

VoLTE Teknolojisi iPhone’larda Geliyor

Volte

Dünya markalarından biri olan Türk Telekom Android özellikli telefonlarda sunmuş olduğu görüntülü konuşma teknolojisi VoLTE’yi şimdi de iPhone telefonlarına getiriyor. VoLTE teknolojisi şuan için iPhone’nun bazı serilerinde olacak bu seriler ise şöyle; iPhone 7 Plus, iPhone7, iPhone SE, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone 6 Plus ve iPhone 6.

Türk Telekom’un sunmuş olduğu görüntülü konuşma programı olan VoLTE kullanıcılar için tamamıyla ücretsizdir. Bu program kullanıcıların güzel HD bir görüntülü konuşmasını sağlıyor.

VoLTE

VoLTE programının neye yaradığını bilmeyenler var. VoLTE gecikmeli yapılan telefon çağrılarının son bulması ve göz açıp kapayacak kadar bir sürede istediği kişiyi beklemeden arama ve anında kişiye bağlanma. Bağlandıktan sonra görüntülü konuşma HD bir şekilde sürmektedir. Türk Telekom’un sunmuş olduğu bu hizmetten yararlanmak için bazı şartlar vardır. Öncelikle SİM kartınız LTE teknolojisine uyumlu olması gerekir. Aynı zamanda kullanıcının VoLTE teknolojisini destekleyen cihaza sahip olması gerekmektedir. VoLTE teknolojisinin en büyük özelliği ise yaptığınız görüşmeler ne kadar görüntülü olsa da internet paketinizden Megabyte gitmiyor. Görüştüğünüz zaman dakika paketinizden gidiyor.

LTE Uyumlu Cihaz Nedir?

LTE, Uzun Süreli Gelişim demektir. LTE kelimesinin anlamını aslında hepimiz biliyoruz. LTE, 4G hızının diğer bir adı olarak kullanılmaktadır. Bu durumda 4.5G ise LTE-A oluyor. LTE-A anlamı ise LTE Advanced kısacası Gelişmiş anlamına gelmektedir. Kısaltması LTE-A olarak biliniyor. Gelelim LTE Uyumlu Cihaz Nedir sorusunun cevabına. Dediğimiz gibi LTE 4G demektir. Yani bu durumda 4G uyumlu cihazlar anlamına tekabül etmektedir.

iPhone Telefonlarda VoLTE Etkinleştirmesi Nasıl Olur?

iPhone telefonlarımızdan Ayarlar kısmına girerek Hücresel yolunu seçin. Seçtikten sonra Seçenekler kısmına gelin ve tıklayın. Seçenekler arasında LTE’yi Etkinleştir’e dokunarak ekrana gelen bölgede Ses ve Veriyi seçin. Bu sayede VoLTE açılmış Olacaktır.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku