Vücut Beyazlatıcı Kremlerin Yan Etkisi Var Mı?

0 69

Ülkemizde yeni yeni kullanılmaya başlayan ancak dünyada 1960’lı yıllardan beri tutkulu bir şekilde kullanılmakta olan daha beyaz bir vücuda sahip olmak için geliştirilen formüller arasında en çok tercih edilenin vücut beyazlatıcı krem olduğunu görebiliyoruz.

Her ne kadar bu kadar çok kullanılıyor olsa da pek çok kişinin kullanma konusunda tereddütler yaşadığı bir ürün olduğunu da söyleyebiliriz. Özellikle bu kremlerin etkileri ve yan etkileri konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerin kremleri kullanma konusunda daha çekingen bir tutum sergilediğini görebilmek mümkündür.

Vücut beyazlatıcı krem kullanan kişilerin yapmış olduğu yorumlara bakacak olunduğu zaman büyük bir çoğunluğunun kremin hiçbir yan etkisinin olmadığını söylemesi söz konusudur.

Ancak şu da unutulmamalıdır ki bu kremler bitkisel özler kullanılarak üretiliyor. Bu da bu kremlerin içeriğinde bulunan bazı bitki özlerine karşı alerjik reaksiyon gösterme eğiliminiz bulunuyorsa cildinizde kızarıklıklar ve kabarmaların oluşmasının da söz konusu olabileceği anlamına gelmektedir.

Yani bu kremlerin içerisinde bulunan bitki özlerine karşı alerjiniz bulunuyorsa kullanmamanız daha doğru olacaktır.

Sıradan kremlerde görebileceğiniz reaksiyonlara benzer reaksiyonlar görmenize neden olabilecek olan vücut beyazlatıcı krem kullanımı sırasında herhangi bir normal dışı etki gördüğünüzde kullanmayı bırakmanız daha doğrudur. Bunun dışında kullanımının herhangi bir ciddi zarar ya da yan etki oluşturması söz konusu olmayacaktır.

Ancak içeriğinde cıva ve kortizon bulunduran kremlere dikkat etmeniz gerekir. Bunlar ciltte ödem oluşması gibi çeşitli sorunlara neden olabilen maddelerdir.

Çoğunlukla bitki özlerinin E ve C vitaminleri ile zenginleştirilerek vücutta beyazlaşmalara olanak sağlamakta olan vücut beyazlatıcı krem kullanımının yan etkileri söz konusu olduğunda en büyük yan etkilerinin kaşıntı ya da kızarıklık olabileceğini görebiliyoruz.

Elbette bu etkiler de ancak kullanıcının cildinin hassas olması ya da kreme karşı alerjik tepki vermesinden kaynaklanmaktadır.

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku