Windows 11 nasıl ve nereden indirilir? Windows 11 nasıl yüklenir?

0

Windows 11 nasıl kurulur — adım adım kılavuz. Windows 10 kullanıyorsanız Windows 11’i nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Windows 11 , 5 Ekim’de piyasaya sürüldü ve Microsoft’un 2022 ortasına kadar çoğu Windows 10 kullanıcısına ücretsiz bir yükseltme (Windows Update aracılığıyla) sunması bekleniyor. Bilgisayarınız minimum yükleme gereksinimlerini karşılıyorsa, Windows Update sonunda size Windows 11’e yükseltme seçeneği sunacaktır. Windows 11 nasıl ve nereden indirilir? Windows 11 nasıl yüklenir? işte yanıtı sizlerle.

Ancak, yeni nesil Windows’a erkenden bakmak istiyorsanız ve yükseltme teklifinizi beklemeye tahammül edemiyorsanız, Windows 11’i hemen şimdi bilgisayarınıza yüklemenin bazı yolları vardır – ya kayıt olarak test edin. Windows Insider Programı aracılığıyla veya doğrudan bir .ISO dosyasını indirip kendiniz yükleyerek.

Windows 11 nasıl indirilir ve kurulur

Adım 0: Hazır olduğunuzdan emin olun

Windows 11’i yüklemeye başlamadan önce, bilgisayarınızın hazır olduğundan ve tüm kişisel verilerinizin güvende olduğundan emin olmalısınız.

İlk olarak, sisteminizin bunu destekleyip desteklemediğini kontrol edin. Aşağıdaki temel Windows 11 sistem gereksinimlerini karşıladığınızı doğrulamak için Microsoft’un PC Health Check uygulamasını indirebilir ve çalıştırabilirsiniz :

  • İşlemci: 1 GHz veya daha hızlı çift çekirdekli veya daha yüksek işlemci bir üzerinde uyumlu 64-bit işlemci on a Chip veya System
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Depolama: 64 GB
  • TPM: Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0
  • Grafik kartı: DirectX 12 uyumlu grafik / WDDM 2.x
  • Ekran: 720p veya daha yüksek çözünürlüğe sahip 9 inç veya daha büyük bir ekran

TPM’nin ne olduğu konusunda kafanız mı karıştı? Pekala, bilgisayarınızın bir TPM’ye sahip olup olmadığını ve diğer sistem gereksinimlerini kılavuzumuzla karşılayıp karşılamadığını görebilirsiniz .

Ardından , sisteminizi harici bir depolama sürücüsüne veya piyasadaki en iyi bulut yedekleme hizmetlerinden birine yedeklediğinizden emin olun : Windows 11’e erken bir bakış atmak oldukça iyidir, ancak tüm kişisel verilerinizi kaybetmek istemezsiniz. Önizleme yapısı makinenizde bozulursa.

Windows 10’dan Windows 11’e nasıl güncellenir

Bilgisayarınız Windows 11’in minimum sistem gereksinimlerini karşılıyorsa ve Windows 10 kullanıyorsanız, Ekim 2021 ile 2022 ortası arasında Microsoft’tan Windows 11’e yükseltme teklifi almayı beklemeniz gerekir.

Windows Update ayarları sayfanıza giderek Windows 11 yükseltmesinin makineniz için hazır olup olmadığını kontrol edebilir ve görebilirsiniz. Hit Başlat düğmesini ve “Ayarlar” yazın, ardından almak için Enter tuşuna Ayarlar app. Oradan, Güncelleme ve Güvenlik’i ve ardından Windows Update’i seçin, ardından Güncellemeleri kontrol et düğmesini tıklayın.

Yükseltmeniz hazırsa, indirme ve yükleme seçeneği görünmelidir. Devam edin ve indirin ve kurun, ardından Windows 11 yolculuğunuza başlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Windows 11 .ISO’dan nasıl yüklenir, yükseltme gerekmez
Bir Insider olmadan PC’nize Windows 11 yüklemek istiyorsanız, UU Dump adlı üçüncü taraf bir web sitesinden en son sürümlerin ISO’larını indirmek mümkündür . Bu güvenli, güvenilir bir kaynaktır ve siteye kaydolmanıza bile gerek yoktur.

Ancak, .ISO dosyasını kendiniz indirmeniz, bağlamanız ve herhangi bir Windows önyükleme diskinde yaptığınız gibi Windows 11’i buradan yüklemeniz gerekecektir. Bu oldukça ilgili bir işlemdir, bu nedenle başlamadan önce bir ISO dosyası kullanarak Windows 11’in temiz yüklemesini nasıl yapacağınıza ilişkin kılavuzumuzu okuduğunuzdan emin olun .

Windows Insider Programı aracılığıyla Windows 11’in önizleme yapıları nasıl yüklenir

Windows 11’e erken göz atmanın başka bir yolu, Microsoft’un Windows Insider Programında yapılarını test etmek için kaydolmaktır. En iyi sonuçları elde etmek için yine de uyumlu bir bilgisayara ihtiyacınız olacak, ancak bu rota, Microsoft size resmi yükseltme teklifini vermeden önce Windows 11’i kontrol etmenize yardımcı olur.

1. Windows 11’i hemen edinmek için, Microsoft’un web sitesi aracılığıyla katılabileceğiniz Windows Insider Programında olmanız gerekir

2. Alternatif olarak, Başlat Menüsü’nü tıklatarak Windows 10 üzerinden Insider Programına katılabilirsiniz.

3. Ardından Ayarlar’a tıklayın.

4. Ardından Güncelleme ve Güvenlik’i seçin.

5. Sol menüden Windows Insider Programı’nı seçin.

Microsoft’a tüm Windows tanılama verilerinizi göndermeyi henüz kabul etmediyseniz, Windows 11 önizleme derlemelerini almanıza izin verilmeden önce bunu yapmanız gerekir.

Gerekip gerekmediğini bileceksiniz çünkü Microsoft bu aşamada sizden bunu yapmanızı isteyecek ve bilgisayarınızdaki Tanılama ve geri bildirim panelinin Tanılama verileri bölümünde “İsteğe bağlı tanılama verileri”ni etkinleştirene kadar devam etmenize izin vermeyecektir. Ayarlar menüsü.

İzlemeye çalışmak konusunda çok fazla endişelenmeyin: devam etmesi için etkinleştirmeniz gerekiyorsa, Microsoft size bunu söyleyecek ve doğrudan Teşhis ve geri bildirim menüsüne bir bağlantı sağlayacaktır.

6. Bunu yaptıktan sonra Başlayın’ı seçin. Zaten kaydolduysanız, 8. Adıma geçebilirsiniz.

7. Bir hesabı bağla’yı tıklayın.

8. Hangi Microsoft Hesabının bağlanacağını seçin.

9. Geliştirme Kanalı’nı seçin ve Onayla’ya basın.

10. Sonraki istemleri takip edin ve Windows 11’e doğru yola çıkacaksınız!

 

 

Windows 11 her bilgisayara yüklenir mi?

Dört yıldan daha eski olmayan çok sayıda bilgisayar, Windows 11 işletim sistemine yükseltilebilecektir. Bu cihazlar Windows 10’un en güncel sürümünü çalıştırıyor olmalı ve minimum donanım gereksinimlerini karşılamalıdır.

Windows 11 bilgisayarım destekliyor mu?

Kullandığınız bilgisayarın Windows 11 ile uyumlu olup olmadığını anlamanın en kolay yolu PC Health Check uygulamasını indirmek ve cihazınıza kurmak olacaktır. Microsoft tarafından yenilenen uygulama, şu andan itibaren bilgisayarınızın Windows 11 uyumluluğuna dair analiz yapabiliyor ve sonucu size bildiriyor.

Windows 11 Insider nasıl yüklenir?

Windows 11 Insider Preview nasıl yüklenir? Windows 10 Başlat menüsünden Ayarlar → Güncelleme ve Güvenlik > Windows Güncelleme → Güncellemeleri kontrol et seçeneğine gidin ve mevcut güncellemeleri yükleyin. Tüm güncellemeler yüklendikten sonra, Windows Insider Ayarları’na gidin , Microsoft hesabınızla oturum açı

Windows 11 performans düşürür mü?

Geçen hafta kurulum imajı sızıntısıyla birlikte gün yüzüne çıkan Windows 11 ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Windows 11 ile yapılan performans testlerinde bir önceki sistem olan Windows 10’a kıyasla gözle görülür performans artışı sağlandığı görüldü.Windows 11 nasıl kurulur — adım adım kılavuz

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku