Windows 11 Ücretsiz mi?

Microsoft'un Windows 10'dan ücretsiz Windows 11 yükseltmesi kullanıma sunuldu. Microsoft, yeni cihazlara ücretsiz yükseltme sunmaya başladı.

0

Microsoft, Windows 11 işletim sistemini 5 Ekim 2021’de resmi olarak yayınladı . Windows 11 ücretsiz mi? Soru basit bir evet ya da hayır ile cevaplanamaz. Windows 11, belirli koşullar altında ücretsizdir, aksi takdirde Microsoft’ta ve diğer perakende satış noktalarında bir fiyat karşılığında mevcuttur.

Yanıt: Bir cihazda etkinleştirilmiş bir Windows 10 yüklemesi çalıştıran Microsoft müşterileri, ücretsiz olarak Windows 11’e yükseltebilir. Aksi takdirde Windows 11’in Microsoft’tan ve diğer perakende satış noktalarından satın alınması gerekir.

 

Windows 11 yükseltmesi ücretsiz mi?

Windows 10’un etkin olup olmadığını öğrenmenin en kolay yolu:

Başlat > Ayarlar‘ı seçin.
Güncelleme ve Güvenlik > Aktivasyon‘a gidin
Açılan sayfa, işletim sisteminin etkinleştirilip etkinleştirilmediğini gösterir.

 

Windows 10’un etkinleştirildiğini belirtirse, Windows 11’e yükseltme ücretsizdir. Ardından, cihazınıza zaten sunulup sunulmadığını öğrenmek için Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Güncelleme’ye gidebilirsiniz.

Bilgisayar tüm sistem gereksinimlerini karşılamıyorsa, Microsoft sayfada bir hata görüntüler.

Bu bilgisayar şu anda Windows 11 için tüm sistem gereksinimlerini karşılamıyor mesajını görürseniz , Windows Update kullanılarak Windows 11’e yükseltilemiyor. Yine de başka bir yol var.

 

Ücretsiz Windows 11’e yükseltme teklifi zaman sınırlı mı?

Microsoft, güncellemenin zaman sınırlı olup olmadığını açıklamadı. Microsoft, Windows 10’u piyasaya sürdüğünde, orijinal Windows 7 ve Windows 8.1 cihazlarından Windows 10’a bir yıllık ücretsiz yükseltme teklif etti. Şirket, ilk yıldan sonra ücretsiz yükseltme programını devre dışı bırakmadı, çünkü Windows 10’a ücretsiz olarak yükseltme hala mümkün.

Windows 7 ve 8.1 aygıtları doğrudan Windows 11’e yükseltilemez . Yükseltme yolunu en son test ettiğimizde hala mümkün olan Windows 10’a yükseltmeyi çalıştırmak gerekir .

 

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku