Gündem

Yakup Saygılı: Yozlaşmış Politikacılar Sözü ABD’de Resmi Evraka Girdi


Gündem

17 Aralık Operasyonu’nu gerçekleştiren eski Emniyet Müdürü Yakup Saygılı, Zarrab’ın tutuklanmasının ardından Türkiye ile ABD’nin tutumunu karşılaştırdıİstanbul Emniyeti Mali Suçlar eski Şube Müdürü Yakup Saygılı’nın, ABD’de tutuklu bulunan Reza Zarrab’la ilgili yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.  Yozlaşmış politikacılar sözü ABD’de resmi evraka girdi diyen Saygılı, “Biz rüşvetçileri yakalayanları içeri atıyoruz onlar sadece rüşvetçileri” dedi.

“Hala bahşişi peşin verme ve önüne yatma tabirlerinin içerdiği derin anlamları tercüme edecek uzman bulamamışlar” diyen İstanbul Emniyeti Mali Suçlar eski Şube Müdürü Saygılı, 17 Aralık’ta yaşanan yolsuzluk ve rüşvet olayları ile ilgili Zarrab’a yönelik Türkiye ile ABD’nin tutumunu karşılaştırdı.

Saygılı tweeter hesabından şunları paylaştı:

Biz rüşvetçileri yakalayanları içeri atıyoruz onlar sadece rüşvetçileri, bizimkiler cezaevinden çıkınca adalet yerini buldu diyor, onlar cezaevine atınca. Bizimkiler ayakkabı kutusu içeriklerine okul bağışı diyor, onlar rüşvet. Bizimkiler özel uçağa umre diyor, onlar suç geliri. ABD’li bir savcı resmi bir evrakta, sizi kastederek, “Yozlaşmış politikacılar ” ibaresi kullandığında”