Yaptığı ahşap oyuncakları şehit yakınları için bağışlıyor

0 19

[ad_1]


Ankara’nın Çubuk ilçesinde yaşayan 53 yaşındaki Necati Marulalioğlu, inşaat mühendisliğinden emekli olunca, evinin bahçesinde imalathane kurdu.


Her sabah evinin bahçesinde kurduğu atölyesine giden Marulalioğlu, ahşapları özenle oyuncağa dönüştürüyor.


Evlatların oyuncakçı amcası Marulalioğlu, ahşap oyuncakçılığına iyi mi başladığını şu şekilde konu alıyor:


“İnşaat mühendisiydim, emekli oldum. Emekli olduktan sonrasında baba mesleği olarak da minik bir imalathane kendime kurdum ve bu atölyede ahşap oyuncaklar, inşaat, iş makineleri ahşap oyuncakları meydana getirmeye başladım, maket olarak hayata geçirmeye başladım.”


Yapmış olduğu oyuncakları Terör Mağdurları Derneği’ne bağışlıyor


Yapmış olduğu oyuncakları ise şehit yakınlarının yararı için bağışlıyor Necati Marulalioğlu.


“Terör Mağdurları Derneği’ne bağışlıyorum ben bu yaptığım oyuncakları. Orada hayrına satılıyor ya da oradaki küçüklere bilabedel ile veriliyor bunlar.”


Bir oyuncak 4 saatte üretiliyor


Marulalioğlu’nun bir oyuncağı üretmesi ortalama 4 saatini alıyor. En büyük motivasyonu ise evlatların bu oyuncaklarla oynaması.


“Çizimlerini yaptıktan sonrasında ahşaplarını seçiyorum. Bu tarz şeyleri kesip montajlarını gerçekleştiriyorum. Bu dört saatte ortaya çıkan oyuncak evlatların eline geçtiğinde onlar mutlu bir halde bu oyuncakla oynuyorlar.”


Oyuncakların sağlığa zararı olan olmaması için yalnızca zeytinyağı kullanıyor. Necati usta, ürettiği oyuncakların her yaştan çocuğa hitap ettiğini söylüyor.[ad_2]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku