Yardımcı Kaynaklar MEB: Milli Eğitim Bakanlığı LGS ve YKS örnek soruları hizmeti

0

Yardımcı Kaynaklar MEB: Milli Eğitim Bakanlığı LGS ve YKS örnek soruları hizmeti yardımcı kaynaklar.meb.gov.tr devreye alındı. Yardımcı kaynaklar meb gov tr üzerinde hangi sorular var? Ekim ayı örnek sorular 2021 sayısal 8.sınıf ekim ayı örnek sorular 2021 meb gov tr 8 sınıf ekim ayı örnek sorular LGS örnek soru kitapçıkları, TYT örnek soruları, AYT soruları ve çözümleri YDT soru örnekleri

Yardımcı Kaynaklar MEB

Milli Eğitim Bakanlığının yazılı açıklamasına göre, ilkokul 2. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrencilerin uzaktan eğitimdeki öğrenme kayıplarını telafi edebilmek için hazırlanan destek paketinin ilki bugün “yardimcikaynaklar.meb.gov.tr” internet sitesi üzerinden ücretsiz erişime açıldı.

Yardımcı kaynak MEB destek paketinde çalışma soruları, örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testleri, LGS örnek soru kitapçığı ve YKS’ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları yer alıyor.

Yardımcı Kaynaklar MEB Web sitesi adresi linki

8.sınıf ekim ayı örnek sorular

8. sınıftaki öğrencilerin 2022’de yapılacak Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınava yönelik hazırlıklarına destek vermek adına örnek soru kitapçığı da bu ay itibarıyla öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunuldu. Örnek sorular her ay düzenli olarak yayımlanmaya devam edecek. Sınava girecek öğrenciler için hazırlanan LGS Sayısal ve LGS Sözel kitapları da güncellendi. Bu kitaplarda da bin 375 soru yer alıyor.

ORTAOKUL 8. Sınıf ÖRNEK SORULAR

Örnek Sorular SAYISAL Ekim 2021

Örnek Sorular SÖZEL Ekim 2021

LGS Çalışma Kitapları

8. Sınıf LGS Sayısal Çalışma Kitabı
8. Sınıf LGS Sözel Çalışma Kitabı

YKS’ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları

Ortaöğretim öğrencilerinin eğitim ve öğretim süreçlerinden istifade etmeleri için hazırlanan birçok eğitim materyaline bir yenisi daha eklenerek Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na yönelik kaynak seti hazırlandı. Hazırlanan kaynak setindeki 6 TYT, 3 AYT ve 1 YDT kitapçığında 1600 soru bulunuyor.

YKS Kampı Soru Çözümleri (Matematik AYT Test ve Soru Çözümü – 1-16)

YKS Kampı Soru Çözümleri (Türk Dili ve Edebiyatı Test ve Soru Çözümü)

YKS Kampı Soru Çözümleri (Biyoloji Test ve Soru Çözümü – 1-16)

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku