Gündem

Yarım Porsiyon Kadın


Gündem

Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği “Çalışıyorum diye annelikten imtina eden bir kadın, aslında kadınlığını inkar ediyor demektir. Anneliği reddeden, evini çekip çevirmekten vazgeçen kadın, iş dünyasında istediği kadar başarılı olsun eksiktir, yarımdır” sözü üzerine gelen tepkiler gün geçtikce artmaktadır.Tarık Özden

Cumhurbaşkanı’nın sözlerine üzerine Gülse Birsel konu ile ilgili Hürriyet gazetesi üzerinden düşüncelerini şöyle dile getirmiştir.

”SAYIN Cumhurbaşkanımızın görüşlerine bakılırsa, ben ne yazık ki yarım kadın sayılıyorum.
Zira henüz çocuk yapmadım. Belki de yapmam. Paşa gönül kriterlerinin bedeli yarım kadın olmaksa, ne yapalım? Reis’in kriterlerine göre hayatımızı yarım yamalak devam ettiririz!

Esasında kendime, hayatıma şöyle bir baktığımda, yarım, eksik, yamuk bir şey de görmüyorum. Ama pardon yani kendi hayatımı ben mi bileceğim koskoca Cumhurbaşkanı mı? Sayın Erdoğan yarımsın diyorsa öyledir!

Öte yandan, malumunuz “Teyze, anne yarısıdır”. E ben de teyzeyim. Oradan anne yarısını alsak, toplamda 0.75 kadın sayılabilirim. Amaaan canım, sonuçta yarım anne gönül alma!

O değil de Sayın Erdoğan çocuk yapmayan, özellikle de isteyip de farklı sebeplerden yapamayan kadınlardan bir özür dileyip, meramını anlatıp gönüllerini alsa çok iyi olur. Çünkü gördüğüm kadarıyla mütedeyyin olan olmayan, tüm kadın dernekleri çok kızgın. Demografik geleceğimizle ilgili bir endişe, ancak bu denli kırıcı ifade edilebilirdi.

Hayır yarım ağız bir özür bile olabilir. Sonuçta özür dileyeceği kadınlar da “yarım kadın” ya, o bakımdan.”

Diyerek sözlerine son vermiştir. Hürriyet gazetesinde yazdıktan sonra çok sayıda kişinin okumasıyla günlerce gündemde kalacağını gösteriyor.

Bağımsız Gazete

localhost/bagimsiz-yedek