Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Yarıyılda tatilcilerin gözdesi: Vangölü Ekspresi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Yarıyılda tatilcilerin gözdesi: Vangölü Ekspresi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Yarıyıl tatilinde Ankara ile Tatvan arasında sefer yapan Vangölü Ekspresi‘yle nahiyeye gelmeyi tercih eden yolcular, garlarda yoğunluğa neden oluyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Ankara, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Muş güzergahlarından geçerek Bitlis’in Tatvan kazasına gelen Vangölü Ekspresi, nahiyenin hoşluklarını görmek isteyen seyahat ve gezi tutkunlarının ağır ilgisini çekiyor.

Karla kaplı dağların yamaçlarından ve doğal sıklıkların arasından süzülerek ilerleyen Vangölü Ekspresi, yolcularına her mevsim farklı hoşluktaki manzaralar eşliğinde seyahat imkanı sunuyor.

Ekspresle farklı vilayetleri dolaşarak Tatvan Garı’na gelen yolcular, Muş Ovası’nın doğal hoşlukları, beyaz gelinliğini giyen Atatürk ve Nemrut Dağı ile Van Gölü manzarasına karşı seyahat etmenin keyfini yaşıyor.

9 vagon ve 320 yolcu kapasiteli Vangölü Ekspresi’nde tabiatla iç içe seyahat etme fırsatı bulan, karşılaştıkları sıklıkları fotoğraflayan yolcular, vagonları süsleyip, müzikler söyleyerek yolculuğu daha sefalı hale getiriyor.

“YOĞUN OLDUĞU İÇİN YATAKLI VAGONLARDA MEKAN BULAMADIK”

İzmir’den gelen Peyruze Olcay, yaptığı açıklamada, birinci kere eksprese bindiğini, çok ağır olduğu için yataklı vagonlarda nokta bulamadıklarını söyledi.

Kar manzarası görmeyi çok istediğini belirten Olcay, “İstediğim manzarayı Muş’ta gördüm. Yolculuktan keyif aldık. Yarıyıl tatilini şık biçimde değerlendirdim. Perşembe günü de döneceğiz” dedi.

Kayserili emekli muallim Şehnaz Gültekin ise 36 kişilik kümeyle birinci kez bindikleri Vangölü Ekspresi’yle Şark Anadolu Kesimi’ne cins düzenlediklerini söyledi.

Öbektekilerin kış manzaralarına hayran kaldığını anlatan Gültekin, şöyle konuştu:

“Bu tanıtım bize hem maddi ve manevi mealde kar sağlıyor. Kişilerimizin birbirine kurallı yaklaşımlarını ortadan kaldırıyor. Bu çeşitlerin sıklıkla yapılmasına ve herkesin bu işe el vermesini öneriyorum. Gerek profesyonel gerekse amatör mealde bu tipler yapılmalı. Arkadaşlarım çok keyifli. Gördüğümüz eşsiz sıklıklar anlatılacak üzere değil. Murat Nehri, karlı manzara ve kişilerin yaklaşımları çok güzel”

Kayseri Kadir Has Ortaokulu rehber muallimi Canan Korkmaz da birinci defa Vangölü Ekspresiyle yolculuk yaptığını bildirerek, “Tren çok konforlu. Çok hoş ve neşeli bir yolculuk oldu. Keyifliyiz. Yarıyıl tatili olması nedeniyle çok hoş bir ortam ve bizim için yeterli bir değişiklik oldu” tabirlerini kullandı.

Vanlı Zeynep Beyza Kulaz da arkadaşlarıyla gezi için ekspresi tercih ettiklerini kaydederek, “Odamızı süsledik. Arkadaşlarım çok kar görmemişti. Bu sayede görme imkanı buldular. Manzara çok şık, herkese tavsiye ederim” diye konuştu.

Trendeki öteki yolcular da eşsiz manzaraya karşı keyifli bir yolculuk yapma imkanı bulduklarını tabir ederek, ortama gelmek isteyenlerin Vangölü Ekspresi’ni tercih etmesini istedi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap