Yeni iPhone 13’ü satın almalı mıyım?

0 34

 iPhone 13’ün duyurulmasının üzerinden 12 saat geçmiş olmasına rağmen, en sık sorulan soruya yanıt bulma umuduyla yeni cihazın özelliklerini ve faydalarını ortaya çıkarmak için zamanım oldu: Yeni iPhone’u satın almalı mıyım?Her yeni iPhone, Apple’ın en iyisidir ve elbette öyle olmalıdır, ancak tasarımda veya doğrudan özelliklerde pek fazla yeniliğin beklenmediği bir noktada akıllı telefonlarla, gerçekten kuma bir çizgi çizmek ve ‘Ben istiyorum’ demek zorlaşıyor. o telefon’

Sade ve basit, muhtemelen buna ihtiyacınız yok. Biz alışkanlık yaratıklarıyız ve markalara ve telekom şirketlerine tamamen bağlıyız. Bu nedenle, birçok Avustralyalı hala her iki yılda bir sözleşmeli bir yükseltme döngüsüne takılıp kalıyor. Bu döngüyü kır. Mevcut telefonunuz hala çalışıyorsa, buna bağlı kalın. Bir özelliği kaçırdığınızı veya daha yeni bir cihazın avantajını kaçırdığınızı bildiğinizde – veya mevcut telefonunuz yavaş, bozuk veya açıkça arızalıysa – işte o zaman telefonla alışverişe gitme zamanıdır.

Yeni telefonun görünümünü beğendiğiniz için yükseltme yapmayın. Bir iPhone 8 veya önceki bir sürümünü kullanıyorsanız, bu ana sayfa düğmesi eski moda olabilir, ancak TouchID’si vardır. Apple, TouchID’yi iPad Air ve iPad Mini’de olduğu gibi yan veya Siri düğmesiyle iPhone serisine yeniden dahil etme fırsatını kaçırdı.

Bunu yapabileceklerini biliyoruz ve Maske takmanın FaceID’yi zorlaştırdığı bir dünyada bu çok iyi karşılanırdı.

Yükseltme Nedenleri

Video çekiyorsanız ve onları bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, bu iPhone 13 serisinde Sinematik mod adı verilen çarpıcı bir özellik var.Bu çekim modunu kullanarak görüntüde inanılmaz bir derinlik hissi sağlayan video kaydedebilirsiniz. Bu, sahnenin “konu”sunun odakta olduğu, geri kalanının hafifçe bulanık olduğu anlamına gelir.

Sinema moduyla, film benzeri bir deneyim elde etmek için kayıt sırasında odağı konudan konuya değiştirebilirsiniz. Bunu dikkat çekici kılan şey, tüm bunları sahneyi çektikten sonra yapabiliyor olmanız. Kısa bir film ya da potansiyel olarak viral bir TikTok videosu için – bu harika.

Ve iPhone 13’ten iPhone 13 Pro Max’e kadar çalışır.Daha Büyük, Daha İyi Bir Pil: Apple, uzun süredir ilk kez bu telefonlarda daha uzun ömürlü bir pil duyurdu. Aslında, iPhone 13 Mini ve 13 Pro’da bir buçuk saat ve iPhone 13 ve 13 Pro Max’te iki buçuk saat daha fazla.Bu, yeni bir pil bileşiminin yanı sıra yazılım ve donanım arasında daha iyi bir entegrasyon ve daha verimli bir A15 Bionic işlemci ile elde edilir.

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, iPhone 13 Pro ve Pro Max’in yeni Makro Fotoğraf özelliğini seveceksiniz.Bu yeni telefonu kullanarak, bir mod seçmenize gerek kalmadan, bir özneye yaklaştığınızda telefon otomatik olarak geniş açılı kameraya geçer ve bir nesneye 2 cm’ye kadar yaklaşarak inanılmaz net fotoğraflar çekebilirsiniz.Sinematik mod harika olsa da bence bu, iPhone 13 Pro sahipleri tarafından çok daha geniş kullanım görecek bir özellik.

2021’de iPhone almanın faydaları

Kamuya açıklanmayan, ancak Apple web sitesinde görünen bir şey, Apple’ın satış sonrası Apple Care+ programında yeni bir hırsızlık ve kayıp koruma planıdır.Bu sigorta, iki yıllık kapsama alanı için 249 ABD Doları veya istediğiniz sürece ayda 12,49 ABD Doları tutarında, telefonun üzerine ek bir ücrettir.

Bu, ekranınızı kırarsanız, sadece 45 dolara tamir ettireceğiniz anlamına gelir. Ancak yeni ek, telefonunuzu kaybetmeniz veya çalınması durumunda 229 dolarlık bir değiştirme maliyetidir.iPhone 13’teki 1199$+ fiyat etiketi düşünüldüğünde, küçük bir fiyat. iPhone 13 Pro ve Pro max için, Hırsızlık ve Kayıp paketinin maliyeti 24 ay için 319$ VEYA aylık 15,99$’dır.

iPhone “yatırımından” en iyi şekilde yararlanmaya ilişkin ipuçları

Yeni bir iPhone (veya bu konuda herhangi bir telefon) satın almayı seçerseniz, bunu düşünün – bu büyük bir satın alma.Muhasebecinizin bahsettiği yatırım değil, ancak yaptığınız ucuz aylık ödemeyi değil, telefonun gerçek maliyetini düşünün.Yeni bir telefon aldığınızda, ilk günden itibaren ona bir ekran koruyucu ve harika bir kılıf ekleyin ve tüm orijinal kutusunu, kablosunu ve ambalajını yerinde tutun. Bunu yapmak, bir sonraki yeni telefonu istediğinizde – sahip olduğunuzdan daha parlak ve daha yeni olduğu için – mevcut telefonunuzu takas olarak veya özel olarak satarak elde edebileceğiniz değer, çöpe atmış birine kıyasla çok büyük olacaktır. kutu ve telefonlarına düzgün bir şekilde bakmadı.

Öyleyse iPhone 13’ü satın almalı mısınız?

Bir iPhone X veya daha eskisine sahipseniz, evet, bu her yönden sağlam bir yükseltmedir. Tasarım, Performans, Ekran ve kamera – her gün kullandığınızda bunu fark edeceksiniz.iPhone 11 veya 12 sahibi olanlar için hayır, acele etmeye gerek yok, unutmayın, Eylül 2022’de bir iPhone 14 olacak.

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku