Yerli İKA Barkan’ın atış testi gerçekleştirildi

0 4

[ad_1]

Türkiye insansız hava araçlarındaki başarısını kara araçlarında da göstermeye kesin. Yerli ve ulusal teknolojiler geliştiren BARKAN, robotik ve otonom insansız araçlar üstüne de çalışmaya devam ediyor. BARKAN’ın bu emekleri, güvenlik güçlerinin ‘dijital birlik’ kabiliyetini güçlendirecek.

“ÖNÜMÜZDEKİ AY TAMAMLANIYOR”

Cumhurbaşkanlığı Müdafa Sanayii Başkanı İsmail Demir, insansız hava araçlarında (İHA) edindikleri deneyim ve başarıyı deniz ve kara araçlarında da göstermeye kesin olduklarını belirterek, “Orta Derslik 1. Düzey İnsansız Kara Aracı (İKA) Projemiz çerçevesinde başlattığımız prototip yarıştırma faaliyetlerimiz devam ediyor. Otonomi ve performans testlerinden sonrasında prototip yarıştırmamızı gelecek ay tamamlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Müdafa Sanayii Başkanı Demir Twitter’dan yapmış olduğu paylaşımda, çalışmalara ilişkin informasyon verdi.
Demir’in işte o paylaşımı:

ATIŞ TESTLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Demir, “Aselsan, Best Grup, Elektroland ve Havelsan tarafınca üretilen İKA muayene ve hareket kabiliyeti testlerinden sonrasında 7,62 mm tabanca sistemiyle atış testleri de gerçekleştirildi. Otonomi ve performans testlerinden sonrasında prototip yarıştırmamızı gelecek ay tamamlayacağız.” İfadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku