Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Yıldırım: MHP ile beraber başkanlık sistemini getireceğiz

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Yıldırım: MHP ile beraber başkanlık sistemini getireceğiz
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Başbakan Binali Yıldırım, “IŞİD’den El Nusra’ya, PKK’dan FETÖ’ye tüm terör örgütlerine yardım eden AKP’dir” ifadesini kullanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na cevap verdi. Yıldırım, “Allah yardım etsin, ağzından çıkanı kulağı duymuyor. Türkiye’de terörün her türlüsüyle amansız mücadele eden kim? AK Parti… O terör örgütlerine hem avukatlık hem hâkimlik yapmak isteyen kim? Millet biliyor. Bir oraya koşuyor, bir oraya koşuyorlar. Neymiş, tutuklamalar varmış. Darbecilere sahip çıkmak ana muhalefet partisinin işi midir?” diye konuştu.

Yıldırım, aralarında eş başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu HDP milletvekillerinin tutuklanmasıyla ilgili olarak “Mahkeme çağırıyor, gel ifade ver. Geldin mi, ifade verdin mi, dersini aldın mı? Alacaksın. Burası hukuk devleti, Türkiye Cumhuriyeti. Burada terörün borusu ötmez, burada milletin borusu öter” dedi. Trabzon’da konuşann Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“Darbecilerin önüne göğsünü siper ederek ülkeyi karanlıktan kurtaran bu aziz milletin önünde ancak şapka çıkarılır. 246 yiğidimizi şehit ettiler. 2194 vatandaşımızı gazi ettiler. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum, bütün gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum.

Bu şehitlerimiz arasında Trabzonlu Sedat Kaplan, Samet Uslu kardeşlerimiz de vardı. Onlara da Allah’tan rahmet diliyorum. 15 Temmuz bu necip milletin yeniden dirilişi, yeniden yükselişidir. Bugün 79 milyon vatan evladı ayrı gayrı olmadan bir olmuş, beraber olmuş ve birlikte Türkiye olmuştur. Demokrasi nöbeti devam ederken, külliyedeki meydanda bir yazı dikkatimi çekti. O yazıda diyordu ki; ‘Dik dur reis, horon yeni başlıyor.’

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap