Yoğun kar yağışına 1300 kişilik ekip

0 4

[ad_1]

Turkcell, Türkiye’nin büyük bir bölümünde tesirini gösteren kar yağışında da sunmuş olduğu ses ve web hizmetlerini kesintisiz sürdürmek amacıyla hususi donanımlı ve uzman bin 300 kişilik saha ekibiyle 7/24 hizmet veriyor. Kar yağışı için hazırlıklarını günler öncesinden tamamlayan Turkcell, kar yağışının etkin olduğu illerde hava durumuna bağlı olarak durağan(durgun) ve mobil web altyapısı anlık olarak Şebeke Operasyon Merkezi’nden takip ediyor.Bu sayede ihtimaller içinde arıza ve kesintilere anında müdahale edilebiliyor. Bu amaçla ek olarak, uzun soluklu elektrik kesintilerinde baz istasyonlarında kullanılmak suretiyle 3700 taşınabilir ve durağan(durgun) üreteç de hazırda bekletiliyor. Alınan önlemler kapsamında 110 mobil baz istasyonu da kar yağışının yoğun olduğu öteki illerde kullanıma hazır bir halde bulunuyor.

Mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Görevli Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin şunları söylemiş oldu: “Bugüne dek yaptığımız yatırımlar, geliştirdiğimiz yenilikçi teknolojiler ve Turkcell mühendislerinin uzmanlığı ile oluşan kuvvetli altyapımızın ülkemiz için ne kadar mühim bulunduğunu pandemi döneminde bir kez daha görmüş olduk. Bu sayede müşterilerimize süratli ve kesintisiz hizmet sunarak onların hayatlarını kolaylaştırdık.Mobilde 1.4 Gbps, durağan(durgun) şebekede ise 10 Gbps hızları destekleyen bu kuvvetli altyapımızla müşterilerimize her koşulda süratli ve kaliteli hizmet sunuyoruz. İşlerini, eğitimlerini özetlemek gerekirse hayatlarını halen evlerinden sürdürmek zorunda kalan milyonlarca müşterimize hava koşullarından etkilenmeden kesintisiz web hizmeti sunmak için tüm tedbirlerimizi aldık. Ülkemizin büyük bir bölümünü tesiri altına alan kar yağışıyla beraber hizmetlerimizde bir aksama olmaması için gerek çalışanlarımızla gerekse ilgili ekipmanlarımızla hava şartlarından kaynaklanabilecek ihtimaller içinde durumlara anında müdahale etmek için hazırız. Koşullar ne olursa olsun her durumda müşterilerimizin yanında olmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku