Yol,Kemalist devrim !

0

Türk milletini,Atatürk’ün Türk milliyetçiliği kapsamında,tarihi,ulusal,milli ve manevi değerlere saygılı,geçmişi,bugünü ve yarınını kucaklayacak,laik cumhuriyet değerleri ve Türk devrimine gönülden bağlı,ulusal çıkarları her türlü menfaatten üstün tutarak,yurtta barış dünyada barış ilkesiyle komşuları ve tüm dünya ile ilişkilerini düzenleyen,evrensel hukuk değerlerine inanmış,bireyin egemenliğini milletin egemenliğine dayandırmış,demokrasi ve parlementer sisteme,yasama,yürütme ve yargı bağımsızlı değerlerini savunan,insan hakkını her türlü değerin üzerinde tutan bir yönetim ve insan bilimi anlayışına ihtiyaç vardır .

Milli güvenlik,milli eğitim,milli ekonomi ve milli toplum sağlığı bakımından her alanda önce kamu yararı ve ülke menfaatlerini dikkate alan,öncelik sayan bir yönetim anlayışı.

Toplumsal barışı,ülkü,yurt birliği ve amaç birliğini en yüce değer sayacak ve Türk milletinin tarihten gelen ve yarınlara yürüyecek olan onursal duruşu ve yürüyüşünü amacı ve sürekli hedefi olarak görecek bir devlet yönetimi anlayışı …

Anlayacağınız,yukarıda belirtilen hususların eksik ya da fazlası ile Türk milletini kucaklayacak 1929’un Türkiye Cumhuriyeti anlayışı .

Cumhuriyetçi,
Milliyetçi,
Halkçı,
Devrimci,
Devletçi
ve laik bir yönetim anlayışı.

Kadını,erkeği,çocuğu,genci ve yaşlısı ile,millet olmanın,doğru,çalışkan,küçüklerini seven,büyüklerini sayan,ulusunu,milletini özünden pek çok seven bir yönetim anlayışı.

Bir ağaç gibi tek ve hür,bir orman gibi kardeşçesine bir araya getirecek ve bir arada sonsuzluğa kadar yürüyecek ;

” Ne mutlu Türk’üm diyene ” diyebilecek bir yönetim anlayışı.

Sevgili dost ;

farkında mısınız ?
Her satır ATATÜRK’e çıkıyor .

Şehit kanı ile sulanmış bu topraklara,satır satır,karış karış Atatürk’ün izinden gidecek bir yönetim anlayışı.

Yol Kemalist devrim !
Çare Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK !
Atatürk ile kalın.
Selam ile …

Cem AYAZ
Bağımsız Gazete
16.8.2017

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku