Yunanistan’daki yangın Olimpia Antik Kenti’ni tehdit ediyor

0 3

[ad_1]

Dünyanın birçok yerinde aşırı sıcaklar sebebiyle yüzlerce yangın meydana geldi. Yunanistan da alevlere teslim oldu. Birkaç gündür devam eden söndürme emek harcamaları hemen hemen yangını denetim altına almaya yetmedi. Yunanistan’da giderek büyüyen alevler Olimpia Antik Kenti’ni tehdit etmeye başladı.

Olimpiyat oyunlarının başladığı yer olan antik şehir civarlarındaki yangına 170’ten fazla itfaiye eri, 50 itfaiye aracı, 6 helikopter ve yangın söndürme uçaklarıyla müdahale ediliyor. Olympiya’nın şimal batısındaki ormanlık alandaki yangında ortalama 20 evin küle döndüğü açıklandı. Gezinsel antik şehir ve çevresindeki 6 köy yangın tehdidi sebebiyle bigün ilkin tahliye edilmişti.

KÖYLER BOŞALTILDI 150 EV KÜLE DÖNDÜ

Eğriboz Adası’nda da yangınla savaşım sürüyor. Onlarca köyün ve Saint David Manastırının risk altında olduğu bölgede alevler minimum 150 evi küle çevirdi. Bu sabah saatlerinde çevredeki 2 köyün daha boşaltıldığı öğrenildi. Güçlü rüzgar ve yoğun duman sebebiyle görüş mesafesinin düşmesinin yangın söndürme çalışmalarını zorlaştırdığı kaydedildi.

Yunanistan itfaiyesinden meydana getirilen açıklamada, devam eden 118 yangının yanı sıra son 24 saatte 92 yangının daha çıkmış olduğu açıklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku