Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Yurda verdiği oğlunu geri isteyen anneye şok!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Yurda verdiği oğlunu geri isteyen anneye şok!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Adana Yüreğir’de başka bir kadınya evli olan Ö.Ş. (25) ile resmi nikahsız olarak birlikte yaşayan F.D. (25) adlı kadın, 2014’de bir erkek bebek dünyaya getirdi.

F.D.’nin ididasına göre anne ve babası “Ya bebeğin açlıktan ölür ya da yurda bırakırsın” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

‘TECAVÜZ SONUCU DOĞURDUM’

F.D. de bunun üzerine öldürülmesinden korktuğu bebeğini 4 Ağustos 2014’te, ‘Tecavüz sonucu doğurdum, bakamıyorum’ diyerek Antalya Çocuk Esirgeme Kurumuna bıraktı. 

Ancak F.D. ve Ö.Ş, bebeği geri alabilmek için için geçen yıl Antalya 5. Aile Mahkemesine ‘Çocuk hakkındaki koruma tedbirinin kaldırılması ve öz annesine teslimi’ talebiyle dava açtı.

 Yaklaşık 8 ay süren dava kısa süre önce sonuçlandı. Mahkeme aradan geçen zamana rağmen çiftin hâlâ resmî nikahları olmadığı gerekçesiyle talebi reddederek 1,5 yaşındaki çocuğu anne-babasına vermedi.

‘GEREĞİ GİBİ BAKILACAĞI KANAATİ OLUŞMADI’

Kararın gerekçesinde, “Davacı ile birlikte de olsa küçüğe gereği gibi bakıp gözeteceği yönünde mahkememizde hiçbir kanaat oluşmamıştır. Çocuğun yüksek menfaatleri gereğince ve yasal düzenlemeler karşısında davacı F.’nin rızanın geri alınmasına çocuğun kendisine teslimine yönelik davasının reddine karar verilmiştir” denildi.

‘YALVARIYORUM OĞLUMU VERİN’

Kararı temyiz ettiren anne F.D. , “Eşim berdel evliliği yaptığı için aile baskısı yüzünden boşanamıyor.  Şu anda eşimle mutluyum, bir çocuğumuz daha oldu. Yavrumu benden kopardılar. Doyasıya kucağıma alıp sevemedim.  Hiçbir anne yavrusunu yurda vermez. Devlet büyüklerimize, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımıza yalvarıyorum, oğlumu tekrar bana verin.” dedi. 

İHA

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap