Yüz yüze eğitim 1 gün ertelendi

0 10

[ad_1]

1 Şubat 2021 Pazartesi günü meydana gelen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda, resmî ve hususi tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflar ile hususi eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibariyle karşı karşıya eğitime başlanılacağı, ek olarak illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı.

MEB’in karşı karşıya eğitimin bigün ertelendiğini belirttiği açıklamasında, “Bu doğrultuda, Sıhhat Bakanlığı tarafınca paylaşılan “İllere Nazaran Haftalık Olay Sayısı Haritası”nın güncellenme takvimi ve Korona virüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı’nda değerlendirilecek olması sebebiyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve hususi tüm okullarımızda karşı karşıya eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına nazaran başlanılması kararlaştırılmıştır. 1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca “yerinde karar” uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku