Yüz yüze yapılacak sınavlar için tüm hazırlıklar tamamlandı

0

[ad_1]

Daha fazla mesaj

VGM burs başvurusu nasıl yapılır? 2021 Vgm bursu ne kadar?…

İlk ara tatil ne zaman olacak? Okullarda İlk Ara Tatil 2021

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, toplumsal paylaşım sitesi Twitter üstünden açıklamalarda bulunmuş oldu.

Toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Sevgili gençler, güvenli olun sesinizi duyuyorum ve paylaşımlarınızı okuyorum. Biz salgın döneminde kararlarımızı eğitimcilerle ve hekimlerle beraber oluşturuyoruz. Salgının seyrini günlük izliyoruz” dedi.

Bakan Selçuk, şu ifadeleri kullandı:
“Neyin riskli, neyin lüzumlu olduğu mevzusunda verilere dayalı olarak ortak görüş geliştiriyoruz. Bu görüşmeler neticesinde, köy okullarımız ve anaokullarımız yüze yüze eğitime çoktan başladı. 1 Mart’ta ilköğretim 1, 2, 3, 4. derslik öğrencilerimizle 8 ve 12. derslik öğrencilerimiz de karşı karşıya eğitimlerine başlıyor. Siz değerli ziyaretçilerimizin de yalnız sınavlarınızı karşı karşıya gerçekleştirebilmemiz için salgın tedbirleri noktasında tüm hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizin yüzde 40’ı doğrusu yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı aslına bakarsan. Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, kısa sürede emek harcama yükünüzü daha çok artıracaktır. Bizim de durumunuzu tespit edip ihtiyaçlarınıza uygun destekleme programları tasarlamamızı engelleyecektir. Gelecek yıllara problem biriktirmemek için zamanında çalışmak bu yüzden oldukca eleştiri. Kararlarımızda, sağlığınız daima önceliğimiz. Desteğiniz ve iş birliğiniz bizim için mühim. Bu günlerin üstesinden hep beraber gayretle geleceğiz. Siz derslerinize ve sağlığınıza odaklanın lütfen. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.”

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku