Z Kuşağı Oyları Kime Gidecek? İşte Son Yapılan Anket Sonucu!

0

 

Seçimlere yönelik tartışmalara her gün yenileri ekleniyor. Muhalefet en kısa sürede erken seçim yapılmasını talep ederken, iktidar kanadı seçimlerin zamanında yapılacağı üzerinde ısrarla duruyor. Z kuşağının kime oy vereceği konusundaki araştırmalar da devam ediyor.

CNN Türk’teki tarafsız Bölge programına katılan Mustafa Şen, oldukça dikkat çeken anket neticelarını kamuoyu ile paylaştı.

Ak Parti’nin Oy Oranı 38-40 içinde
Mustafa Şen, Ak Parti’nin oy yitirdiği yönündeki iddialara cevap verdi.

Bazı kişilerin Ak Parti’nin oy oranı için “Yüzde 20 bilmem ne” dediğini belirten Şen, böyle bir vaziyet olmadığını ve elindeki verilere göre Ak Parti’nin oy oranının yüzde 38-40 içinde bulunduğunu söyledi. Yüzde 49’lardan bu seviyelere bir düşüş olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında da konuşan Şen, Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranının yüzde 50’inin altına düşmediğini belirtti.

Z Kuşağı Oyları

Şen, Z kuşağında lider partinin Ak Parti olduğunu ve CHP ile içinde 10 puanlık bir fark bulunmuş olduğunu sadece Ak Parti’nin Z kuşağında kendi ortalamasının altında kalmış olduğunı beyan etti.

Gençlerin en beğendiği liderin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirten Şen, Z kuşağında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendi oy averajından 5-6 puan daha düşük almış olduğunı dile getirdi.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku