Z kuşağının temel güzellik trendleri

0

Küresel nüfusun üçte birini oluşturan 9-24 yaşındaki (1997-2012 yılları arasında doğan) Z kuşağı, en büyük nesil olarak Y kuşağının ötesine geçti ve güzellik markalarının da ilgisinden daha büyük bir pay alıyorlar.

Daha fazla mesaj

Sadakatsiz 37. Bölüm Fragmanı İzle Kanal D Youtube 3 Kasım…

Yılda yalnızca bir tane satın alabilirsiniz!

Geçen yıl boyunca Z kuşağı, güzellik endüstrisi için neredeyse bir saplantı haline geldi ve bunun iyi bir nedeni var. Kantar’a göre, 2020’de Birleşik Krallık’ta güzellik satışlarında büyüme sağlayan tek nesil oldu. Ve Klarna’dan elde edilen veriler, Z kuşağı tüketicilerinin cilt bakımına diğer tüm yaş gruplarından daha fazla harcama yaptığını gösteriyor.

Araştırmalara  göre, Z kuşağı güzellik müşterilerinin %70’i, “her zaman bir sonraki en iyi güzellik ürünlerini ve markalarını arayan” “güzellik meraklıları”dır. Ayrıca, güçlü kimlik duyguları ve amaç odaklı değerleriyle, güzellik endüstrisinde kasıtlı olarak değişimi yönlendiriyorlar.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku