Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Zarrab Soruşturmasına Kaynak Holding Kayyımı da mı Dahil Edildi?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Zarrab Soruşturmasına Kaynak Holding Kayyımı da mı Dahil Edildi?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

İsimler arasında yer alan kayyım İran’ın yargıladığı Zencani ile görüntülenmişti.

Reza Zarrab soruşturmasını yürüten Savcı Bharara’nın, dosyaya işadamı, siyasetçi ve bürokratların da aralarında olduğu 91 Türk’ü eklediği yönündeki haberimizle ilgili bugün yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Haberdar’dan İlhan Tanır’ın ulaştığı bilgilere göre, Bharara’nın dosyaya eklediği isimler arasında geçtiğimiz aylarda Kaynak Holding’e 120 bin lira maaş ile kayyım olarak atanan İmran Okumuş’un da bulunduğu iddia ediliyor.

KAYYIMIN ADI 17 ARALIK’DA DUYULDU

Bharara’nın soruşturma dosyasında ismi geçtiği iddia edilen İmran Okumuş’un adı Türkiye’nin gündemine 17 Aralık yolsuzluk skandalının patlak vermesiyle gelmişti.

Yolsuzluk soruşturmasında adı geçen işadamı Rıza Sarraf’ın ortağı, “Reis” ve “Kont” lakaplı İranlı işadamı Babek Zencani ile fotoğrafları ortaya çıkan Okumuş, Haluk Ulusoy ile birlikte…

Zencani’nin Tacikistan’daki otobüs terminalinin açılışında görüntülenmişti.

Türkiye’yi sarsan yolsuzluk skandalıyla birlikte ortaya çıkan bu fotoğraflar için o dönem Haluk Ulusoy bir açıklama yaparak, Zencani ile hiçbir ilişkisinin olmadığını iddia etmişti. Kayyım olarak atanan İmran Okumuş, o dönem Varan Otobüs Grubu Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Haberdar

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap