Zarrab’ın Avukatı: Zarrab’ın Evi 15. Katta ve Hazır

ABD’de tutuklu bulunan İran asıllı iş adamı Reza Zarrab’ın kefalet duruşması Perşembe günü gerçekleşti.

Zarrab’ın avukatı Brafman, Zarrab için New York Manhattan’ın iyi bir bölgesinde, 15. katta bir daire tutulduğunu ve oldukça bilinen bir şirket olan Guidepost tarafından incelendiğini aktardı.

Taraf’tan Ali Abaday’ın haberine göre şu an evin içine kameraların yerleştirildiğini, Brafman, ev hapsi verilmesi hâlinde Zarrab’ın ayak bileğine takılacak GPS aletinin 24 saat boyunca nerede olacağını göstereceğini, ayrıca evin pencerelerine dahi alarm sistemleri monte edildiğini, eşyalarının yerleştirildiğini, Zarrab’ın her an kontrol edilebileceğini belirtti. Gazetecilerin evin önünde kamp kurmasını istemedikleri için adresi gizlediklerini anlatan Brafman, “New York Times’tan ya da başka bir gazeteden biriyle kavga etmek istemiyorum” şeklinde espri yaptı.

BRAFMAN UMUTLU

Taraf’ın sorularını cevaplatan Benjamin Brafman davanın kendileri adına oldukça iyi geçtiğini belirtti. Brafman, “Duruşmanın gidişatından ve hakimin bize savunma hakkı tanımasından dolayı mutluyum. Bundan sonra hakimin kararını bekleyeceğiz” dedi.

Zarrab’ın davasını izleyenler arasında bulunan Guidepost Solutions’ın üst düzey yöneticilerinden Joe Jeffrey, Zarrab’ı korumanın ne kadara mal olacağını açıklamasa da, bu tür davalardaki sanıkları korumak oldukça pahalı bir iştir şeklinde konuştu.

CHP Amerika temsilcisi Yurter Özcan ve uluslararası hukuk danışmanı Yegane Güley davayı CHP adına takip ederken Zarrab’ın Türkiye’deki avukatı Şeyda Yıldırım da davada hazır bulundu.

Taraf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası