zehirli bir sosyal ağ olan Yik Yak geri döndü.

0 56

Anonim, yerel gönderilere odaklanan tartışmalı bir sosyal medya uygulaması olan Yik Yak, 16 Ağustos’ta geri dönüşünü duyurdu . Ancak bomba tehditlerinden cinsel tacize kadar her şeyle bağlantıların ortasında dört yıl önce belirsizliğe bürünen uygulama, sosyal medyanın farklı bir yerde olduğu bir zamanda geri dönüyor – çok daha zehirli. 

Furman Üniversitesi öğrencileri Tyler Droll ve Brooks Buffington tarafından geliştirilen uygulama, 2014 yılında 400 milyon dolar değerinde bir büyüme hamlesi gördü . Popülerliği kısmen, Yik Yak’ın, kullanıcıların 5 km. yarıçapındaki diğer kullanıcılarla anonim olarak tartışma dizileri oluşturmasına, görüntülemesine ve yorum yapmasına izin veren yeni yaklaşımından kaynaklanıyordu. Reddit gibi, kullanıcılar da içeriğe olumlu veya olumsuz oy verebilir.

Ancak diğer sosyal medya sitelerinde de gördüğümüz gibi Yik Yak hızla karanlık bir yere gitti. New York Times, Yik Yak’ın vücut aşağılama, ırkçı içerik, cinsel taciz ve silahlı şiddet ve cinayet tehditleriyle dolu kısa ilk hayatını anlattı.

USA Today’e göre, birkaç okul uygulamayı yasakladı , bu da Yik Yak’ın popülaritesinin düşmesine ve sonunda 2017’de kapatılmasına neden oldu  .

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku