Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Zulüm Engel Tanımıyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Zulüm Engel Tanımıyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Paralel yapı operasyonu dahilimde hukuksuz olarak tutuklanan isimlerden biri de Fethullah Gülen’in halasının oğlu Kazım Avcı’ydı. ‘Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme ve anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs’ iddialarıyla 14 Aralık 2015’te tutuklandı. Söz konusu suçlamalara ilişkin tek bir somut delil bile gösterilmedi. Kazım Avcı, tutuklama kararından sonra sağlık şartlarının cezaevi koşullarına uygun olmadığının tespiti için Ankara Numune Hastanesi’ne başvurdu.

Yaklaşık 4 ay süren değerlendirme sonucu kişisel temizliğini tek başına yapamayan, ağır hastalıklarla mücadele eden Kazım Avcı için Ankara Numune Hastanesi’nden, “Ceza tehirine gerek yoktur.” raporu verildi. Protezine su değmemesi gerektiği için abdest almak ve yıkanmak için banyoya sürünerek giden Kazım Avcı, söz konusu raporun şokunu yaşıyor. Kesik bacağı için verilen rapor, muayenelerin ne kadar özensiz ve maksatlı verildiğini de ortaya koydu. Zira 47 yıl önce bir tren kazasında kaybettiği bacağı için heyet, 4 yıl önce kesildiğine dair rapor hazırladı. Avcı, “Bacağım kalçamdan itibaren bir tren kazası sonrası kesilmişti. Rapordaki 4 yıl ifadesini görünce hayretler içerisinde kaldım. Hakem heyetindeki doktorların insan hayatına bu kadar umursamaz yaklaşımı beni ziyadesiyle üzdü ve rencide etti.” diyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yüzde 63 engelli raporu var

belgeYaklaşık 5,5 aydır Sincan Cezaevi’nde tutuklu bulunan Kazım Avcı’nın yüzde 63 engelli raporu var. Avcı, tepkisini, “Öyle bir rapor ki sanki ben, şeker, tansiyon, prostat hastası ve sol bacağı kalçadan kesik, 2 kere bel fıtığı ameliyatı geçirmemiş, tek bacağım olan sağ bacağımda uyuşma ve dizimde kireçlenmelerden mütevellit devamlı ağrısı olan, oturup kalkarken fevkalade zorluk çeken heran yeni bir bel fıtığı vakası yaşamaktan endişe eden ve şahsi temizliğini yapmak için başkalarının yardımına muhtaç birisi değil de ufak tefek rahatsızlıkları olan biri gibi değerlendirilmişim.” sözleriyle dile getiriyor.

5 ayda 22 kilo verdi

Cezaevinde bulunduğu beş buçuk aylık sürede 22 kilo veren Kazım Avcı, şöyle devam etti: “Bir kere şu husus hiç dikkate alınmamış; ben devamlı kilo kaybediyorum. Cezaevine girdiken sonra 22 kilodan fazla kaybım var. Daha ne olacağı belli değil.”

Abdest almaya sürünerek gidiyorum

“Kullandığım proteze su değmemesi gerekiyor. Gerek abdest alırken, gerekse banyo ihtiyacımı giderirken protezi çıkarmak zorunda kalıyorum. Bu halde tek başıma ıslak zeminde tabir yerindeyse çırpınıyorum.”

Zulmediliyor

“Emniyet ve savcılıkta bana isnat edilen anayasayı ortadan kaldırma ve hükümeti devirme suçlaması bir mizansenden başka bir şey değildir. Çünkü, bana dayımın oğlu olan Fethullah Gülen’i tanıyor musun, Fethullah Gülen evli midir gibi alakasız sorular soruldu. Beş ayı aşkın süredir ben bu mizansen yüzünden çok ağır şartlarda adeta eziyet ve işkence altında tutulmaktayım. Tutukluluk adı altında zulüm!”

Hukuksuz tutuklamalar sürüyor

Hizmet Hareketi’ne yönelik ‘cadı avı’ operasyonları kapsamında Edirne merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonlarda 40 hayırsever gözaltına alındı. Erzurum’da 6, Iğdır’da 3, Bursa’da ise 1 hayırsever çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yeni Hayat

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap